Pregrada.info
25.07.2017. 04:43:03 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

www.pregrada.info   Forum   Pomoć Prijava Registracija  
 Str: [1]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: Sesvete  (Posjeta: 1353 )
Vanc
Full Member

« : 31.10.2016. 21:01:10 »

Link na članak: Sesvete

Marcel, jako lijepo! Još nam se javi s tvojim uspomenama. Zanimljivo pišeš!

Evidentirano
marlon
Jr. Member
**

« Odgovor #1 : 31.10.2016. 22:13:54 »

Fala! Pa eto, palo mi na pamet da napišem tekst o Sesvetama. Nije pregračka tema (ko i ostale moje) ali je osobna i donekle univerzalna. Bu još tekstova, imam materijala i ideja  za roman. Samo treba "deti na papir".  :-)
Evidentirano
jkruslin
Administrator
Sr. Member

« Odgovor #2 : 01.11.2016. 19:38:53 »

Marcel, možda je vrijeme za realizaciju druge tiskane knjige kolumni s portala  Wink
Evidentirano
marlon
Jr. Member
**

« Odgovor #3 : 02.11.2016. 08:57:15 »

Malo si me zbunil s ovim "druge" jer nije tiskana nijedna. Wink Nije to loša ideja, ali ko danas čita knjige? Baš sam malo pogledal broj čitanja. Neke su kolumne "pročitane" prek 2800 puta, prosjek nakon koje godine bi bil valjda oko 1500. Ne znam na kojem principu dela "counter", vjerojatno svaki klik na članak se računa kao čitanje. To naravno ne znači da je tak, netko je možda samo kliknul iz radoznalosti, ali nek je upola manji broj onih koji su stvarno pročitali  i to je puno. Jer u hrvatskim okvirima 1000 prodanih knjiga smatra se jako dobrom nakladom i ulazi na listu bestselera. U svakom slučaju ako bi se i išlo u tiskanje, tekstovi bi morali proći temeljeti lektorski češalj u smislu nekih detalja i tipfelera (znaš i sam da se uvijek potkrade neka greškica koliko god gledaš) a i vjerojatno bi nekaj mijenjal u organizaciji nekih tekstova. Naprimjer, Retro džuboks s Fejsa bi ipak prebacil na standard, mada onaj miš-maš u kontekstu zagorske kolumne funkcionira.
« Zadnja izmjena: 02.11.2016. 09:02:03 marlon » Evidentirano
jkruslin
Administrator
Sr. Member

« Odgovor #4 : 02.11.2016. 20:09:27 »

Malo si me zbunil s ovim "druge" jer nije tiskana nijedna. Wink Nije to loša ideja, ali ko danas čita knjige?

Mislio sam na "prvu" Ivanovu knjigu koja je nastala na kolumnama: http://www.pregrada.info/novosti/pisma-iz-nizozemske-objavljena-u-knjizi/
Evidentirano
marlon
Jr. Member
**

« Odgovor #5 : 02.11.2016. 20:54:25 »

Ah da, sori. Mali nesporazumak. Smiley
Evidentirano
 Str: [1]   Gore
  Ispis  

Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!
Stranica je generirana za 0.059 sekundi uz 18 upita.