Pregrada.info - nezavisni pregradski portal

Novosti

13.05.2017. 09:19:50 - Zagorje.com

PLENKOVIĆ U ZAGORJU: 'HDZ je uključiva stranka koja ističe kandidate koji imaju dodanu vrijednost'

Foto: Zagorje.com

Predsjednik Vlade Andrej Plenković posjetio je jučer Krapinsko–zagorsku županiju, gdje se susreo s poduzetnicima, predstavnicima lokalnog HDZ–a i načelnicima općina. Posjet je počeo u Humu na Sutli, gdje se susreo s predstavnicima Općine i gospodarstvenicima Huma na Sutli i Pregrade, a potom je obišao tvrtku Omco Croatia d.d.

Nakon toga, Plenković je posjetio Krapinu. "Veliko je zadovoljstvo ponovo biti ovdje s prijateljima iz HDZ–a KZŽ i podržati našeg kandidata za župana Dragutina Ranogajca, čelnika HOK–a te gradonačelnika Krapine Zorana Gregurovića da osvoje još jednom povjerenje svojih sugrađana. Došli smo iz Huma na Sutli, područja Hrvatskog zagorja gdje najbolje funkcionira gospodarstvo i gdje su brojni poduzetnici našli pravu nišu da pronađu i proizvodnju i izvozne proizvode te u potpunosti zapošljavaju stanovništvo cijeloga toga kraja i čine svoje proizvode konkurentnima na europskome globalnom tržištu.To je impuls koji reflektira općenito duh Hrvatskoga zagorja gdje su radišni ljudi, ambiciozni i žele se upustiti u poslovne pothvate, brojni obrtnici, mali i srednji poduzetnici koji hrvatsko gospodarstvo čine izvozno orijentiranim i konkurentnim na eurospkom tržištu. U tom pogledu zadaće je Vlade u partnerstvu s jedinicama regionalne i lokalne samouprave da stvara preduvjete za uspješan nastavak gospodarskog rasta, BDP-a, smanjenje javnog duga, smanjenje proračunskog manjka, rast zasposlenosti, pad nezaposlenosti, pozitivne izglede kreditnoga rejtinga i vjerujem da će upravo na ovim predstojećim izborima većina birača u Hrvatskom zagorju dati potporu kandidatima koje podržava i koji jesu od HDZ–a", izjavio je u Krapini Plenković.

Kako se nakon Krapine predsjednik Vlade trebao uputiti u Veliko Trgovišće, novinare je zanimalo što znači da je posjetio upravo općine gdje su kandidati za načelnike nestranački uz potporu HDZ–a, kao i kandidat za župana Ranogajec.  "To znači da je HDZ uključiva stranka, stranka koja ističe one kandidate koji imaju dodanu vrijednost. HDZ je ključna stranka u modernoj povijesti koja je pridonijela ostvarenju svih strateških zadaća, od samostalnosti, demokracije, EU, NATO–a  pa do svih drugih svih bitnih gospodarskih ciljeva koje sada ostvarujemo, brend je sama po sebi. A ovako kvalitetni kandidati koji nisu nužno naši članovi daju dodatnu sinergiju i privlače birače i vjerujem jamče izborni uspjeh i u konačnici dobrobit svih ljudi u tim jedinicama lokalne i regionalne samouprave", istaknuo je Plenković.

Na novinarsko pitanje o ocjeni dosadašnje predizborne kampanje, premijer je odgovorio: "U svakoj kampanji uvijek ima nekih manjih turbulencija i neobičnosti koje onda donekle utječu na smjer debate. No ono što je bitno je da ljudi prepoznaju ozbiljne stranke od politikantskih pokreta i onih koji nemaju niti dovoljnu bazu niti dovoljnu stručnost ni filtere pri artikuliranju svojih politika. HDZ se ubraja u ozbiljne stranke s jasno profiliranim javnim politikama,konkretnim projektno orijentiranim programima u svakoj županiji gradu i općini. To je ono što je za mene bitno. Predlažem svima da se fokusiraju na lokalne teme, teme koje su najbliže ljudima, a ovaj širi kontekst i nacionalna pitanja, njih ćemo vrlo brzo razriješiti kada završe lokalni izbori", zaključio je Andrej Plenković, koji se iz Krapine uputio u Veliko Trgovišće kako bi u povodu obljetnice rođenja prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana položio vijenac i zapalio svijeću kod njegove rodne kuće u društvu Miroslava Tuđmana, sina prvog predsjednika i saborskog zastupnika te Roberta Grebličkog, načelnika Općine Veliko Trgovišće.

Članak preuzet s portala Zagorje.com.

 

Predsjednik Vlade Andrej Plenković danas boravi u posjetu Krapinsko – zagorskoj županiji, gdje se susreo s poduzetnicima, predstavnicima lokalnog HDZ – a i načelnicima općina. Posjet je počeo u Humu na Sutli, gdje se susreo s predstavnicima Općine i gospodarstvenicima Huma na Sutli i Pregrade, a potom je obišao tvrtku Omco Croatia d.d.

Nakon toga, Plenković je posjetio Krapinu. - Veliko je zadovoljstvo ponovo biti ovdje s prijateljima iz HDZ – a KZŽ i podržati našeg kandidata za župana Dragutina Ranogajca, čelnika HOK –a te gradonačelnika Krapine Zorana Gregurovića da osvoji još jednom povjerenje svojih sugrađana. Došli smo iz Huma na Sutli, područja Hrvatskog zagorja gdje najbolje funkcionira gospodarstvo i gdje su brojni poduzetnici našli pravu nišu da pronađu i proizvodnju i izvozne proizvode te u potpunosti zapošljavaju stanovništvo cijeloga toga kraja i čine svoje proizvode konkurentinam na europskome  globalnom tržištu. To je impuls koji reflekrira općenito duh Hrvatskoga zagorja gdje su radišni ljudi, ambiciozni i žele se upustiti u poslovne pothvate, brojni obrtnici, mali i srednji poduzetnici koji hrvatsko gospodarstvo čine izvozno orijentiranim i konkurentnim na eurospkom tržištu. U tom pogledu zadaće je Vlade u partnerstvu s jedinicama regionalne i lokalne samouprave da stvara preduvjete za uspješan nastavak gospodarskog rasta, BDP-a, smanjenje javnog duga, smanjenje proračunskog manjka, rast zasposlenosti, pad nezaposlenosti, pozitivne izglede kreditnoga rejtinga i vjerujem da će upravo na ovim predstojećim izborima većina birača u Hrvatskom zagorju dati potporu kandidatima koje podržava i koji jesu od HDZ –a – izjavio je u Krapini Plenković.

Kako se nakon Krapine predsjednik Vlade trebao uputiti u Veliko Trgovišće, novinare je zanimalo što znači da je posjetio upravo općine gdje su kandidati za načelnike nestranački uz potporu HDZ –a, kao i kandidat za župana Ranogajec. - To znači da je HDZ uključiva stranka, stranka koja ističe one kandidate koji imaju dodanu vrijednost. HDZ je ključna stranka u modernoj povijesti koja je pridonijela ostvarenju svih strateških zadaća, od samostalnosti, demokracije, EU, NATO –a  pa do svih drugih svih bitnih gospodarskih ciljeva koje sada ostvareujemo, brend je sama po sebi. A ovako kvalitetni kandidati koji nisu nužno naši članovi daju dodatnu sinergiju i privlače birače i vjerujem jamče izborni uspjeh i u konačnici dobrobit svih ljudi u tim jedinicama lokalne i reginalne samouprave – istaknuo je Plenković.

Na novinarsko pitanje o ocjeni dosadašnje predizborne kampanje, premijer je odgovorio: - U svakoj kampanji uvijek ima nekih manjih turbulencija i neobičnosti koje onda donekle utječu na smjer debate. No ono što je bitno je da ljudi prepoznaju ozbiljne stranke od politikantskih pokretka i onih koji nemaju niti dovoljnu bazu niti dovoljnu stručnost ni filtere pri artikuliranju svojih politika. HDZ se ubraja u ozbiljne stranke s jasno profiliranim javnim politikama, konkretnim projektno orjentiranim programima u svakoj županiji gradu i općini. To je ono što je za mene bitno. Predlažem svima da se fokusiraju na lokalne teme, teme koje su najbliže ljudima, a ovaj širi kontekst i nacionalna pitanja, njih ćemo vrlo brzo razriješiti kada završe lokalni izbori – zaključio je Andrej Plenković, koji se iz Krapine uputio u Veliko Trgovišće kako bi u povodu obljetnice rođenja prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana položio vijenac i zapalio svijeću kod njegove rodne kuće u društvu Miroslava Tuđmana, sina prvog predsjednika i saborskog zastupnika te Roberta Grebličkog, načelnika Općine Veliko Trgovišće.

Reklama