Pregrada.info - nezavisni pregradski portal

Novosti

29.04.2014. 20:17:00 [Pregrada] - Dejan Kolar

Bolarić i Petrak za novo slavlje

Dvoboj prvog i posljednjeg na tablici ponudio je sve samo ne laku pobjedu Pregrade. Unatoč oslabljenom sastavu Pregrade, gosti iz Konjščine (Sloga) pokazali su da im nije mjesto na samom dnu prvenstvene ljestvice. U pomanjkanju zanimljivosti u prvih 30 minuta utakmice, odlučio sam prebrojiti navijače te sam došao do brojke od 213 gledatelja + 1 pas koji se čak u jednom trenutka našao i na terenu (u ovih 213 uračunati su Pondeljak i Horvat koji su utakmicu gledali sa klupe). Ako u obzir uzmemo kišu i loše vrijeme radi se o jako lijepoj brojci. Da ne dođe do zabune, ovu utakmicu sam i ja promatrao kao navijač.

U 31. minuti bilježimo prvu priliku Pregrade kada prvi puta kombinira juniorska veza Bolarić – Majsec, ali udarac Majseca brani gostujući vratar. Bio je to ujedno i jedini udarac u okvir koji Pregrada ostvaruje u prvom poluvremenu. Gosti su imali dvije polu-prilike, ali dovoljno je reći da je na golu Mario Hanžić. Novi zanimljiv trenutak događa se u poluvremenu utakmice kada nam se na par minuta pokazalo sunce, očito zato jer su kažnjeni i ozlijeđeni igrači Pregrade publici dijelili gemišteke.

U nastavak Pregrada ulazi malo odlučnije, a na scenu ponovno dolazi juniorska veza, ali sada Majsec upošljava Bolarića koji u 48. minuti zabija za 1:0. Nakon toga Sloga postaje opasniji protivnik. Prvo u 62.minuti Ljubić nepromišljeno vraća loptu za Hanžića koji paradom spašava gol, a sudac opravdano dosuđuje indirektni udarac na osam metara. Nakon izvođenja, gostujući igrač pogađa na gol liniji upravo Ljubića koji se na taj način iskupio za pogrešku (dojma sam da trener Srebačić ne dijeli moje mišljenje jer Ljubića vadi iduću minutu). U 66. minuti, nakon dugog izbivanja radi ozlijede, u igru ulazi Hustić. Pregrada opasno živi i u 78. minuti kada Sloga pogađa vratnicu. Za spas od šokantne završnice pobrinuo se Petrak. U 86. minuti na asistenciju Hustića, vješto izbjegava zaleđe i rutinski zabija za 2:0, a ujedno je to i konačni rezultat utakmice.

Ovom pobjedom Pregrada je ostala na vrhu ljestvice, ali Ivančica iz Zlatar Bistrice je prati u stopu. Nastavak prvenstva slijedi već za Prvi maj, ali Pregrada je u tom kolu slobodna tako da postoji mogućnost da prvo mjesto na tablici preuzme Ivančica. A onda slijedi ono pravo, tjedan odluke. U nedjelju putujemo u Zlatar Bistricu mogućim liderima prvenstva. Srijeda je rezervirana za polufinale kupa u kojem gostujemo u Radoboju, a četiri dana nakon toga domaćini smo Vatrogascu iz Brezove, ekipi koja nam je upisala jedini poraz ove sezone. Bit će zanimljivo, dođite nas podržati.