Pregrada.info - nezavisni pregradski portal

Novosti

13.05.2014. 14:23:17 - Dejan Kolar

Hustić - Vatrogasac 3 : 3

Dugo najavljivani tjedan je za nama. Nakon velike pobjede protiv Ivančice i povratka na prvo mjesto, u srijedu je slijedilo polufinale kupa u Radoboju. Iako sam obećao izvještaj s te utakmice, bio sam dovoljno pribran da se suzdržim od pisanja članka jer onako vruće glave našlo bi se tu dosta zabranjenog sadržaja. Iz ovoga možete i sami zaključiti da i nije baš prošlo najbolje. Radoboj se plasirao u finale pobjedom od 4:2. Hustić je bio strijelac oba pogotka te je time najavio svoju dobru formu.

Nismo se još sasvim ni pribrali, a uslijedio je novi derbi. U nedjelju je u Pregradi gostovala Brezova. Općepoznato je da nam ona nikako ne odgovara, a to se pokazalo i ovoga puta. Od samog početka Vatrogasac je pokazao zube i veliku želju za pobjedom, a mi smo djelovali poput razbijene vojske. Puno igrača žalilo se na ozlijede, osjećao se veliki umor još od utakmice u srijedu ili ipak razlog leži u izlasku nekolicine igrača dan uoči utakmice i plesanje u ranim jutarnjim satima na stolovima poznatog pregradskog kafića. Među tim igračima sam bio i ja. Možda je bilo previše alkohola u mojoj glavi pa se toga djela svog života ne sjećam. Tako da hvala svima onima kojima je toliko dosadno da u javnost plasiraju takve izmišljotine. Ali da se ja vratim na utakmicu. Hladan tuš desio se u 22. minuti. Gosti su poveli nakon što jedan od igrača pri pokušaju ubacivanja gađa suprotne rašlje Hanžića i zaustavlja njegov rekord na 1239 minuta bez primljenog gola. Novi peh događa se kada radi ozlijede igru mora napustiti Baranja. U život nas vraća Hustić nakon što u 34. minuti lijepo pogađa iz slobodnog udarca za 1:1, a ujedno je to i konačan rezultat prvog poluvremena.

Unatoč velikoj želji za pobjedom, drugo poluvrijeme ne otvaramo ništa bolje. I dalje živimo na trenucima inspiracije Emila Hustića. Idući se događa u 54. minuti kada lijevom nogom topovski gađa za vodstvo od 2:1. Ali samo 10 minuta kasnije, gosti se rezultatski vraćaju prekrasnim pogotkom iz voleja. Ubrzo ponovno dolazimo u vodstvo. Da previše ne pametujem, u priloženom linku možete pogledati o kakvoj se majstoriji radi. http://www.youtube.com/watch?v=bjXRLVZmFH4&app=desktop . Od tog trenutka totalno padamo, a igra samo Vatrogasac. Stvaraju nekoliko izglednih prilika, a do zasluženog boda dolaze u 89. minuti. Na kraju mogu zaključiti da je sasvim pravedna podjela bodova.

Nakon 11 prvenstvenih pobjeda u nizu, jednostavno je morala doći jedna lošija utakmica. Ako ništa drugo, veliki Pregrađani dobili su inspiraciju da nas mogu kritizirati. Ovoga puta smo to možda i zaslužili, ali unatoč našem volontiranju u klubu, mi uvijek dajemo sve od sebe na terenu. Na tablici i dalje pod rednim brojem 1 stoji ime Pregrade i to je ono najvažnije, a u idućem kolu putujemo u Belec po nova 3 boda i na gulaš kod trenera. Živjeli. :D

p.s. Ispričavam se na manjoj dozi šaljivosti. ( Težak tjedan ) !