Pregrada.info - nezavisni pregradski portal

Novosti

28.05.2014. 10:47:17 - Dejan Kolar

Na korak do naslova

Nakon 3 utakmice bez pobjede, poraza u kupu i dva remija u prvenstvu, sve osim pobjede protiv Lobora na domaćem terenu bilo bi veliko razočaranje. Od ozljeda su se u potpunosti oporavili Bara i Tomo što je donijelo potrebno iskustvo koje je izostalo na nekoliko prijašnjih utakmica. Trener Srebačić u nedjelju je imao na raspolaganju cijelu ekipu osim najboljeg strijelca Pere i Vnuka koji izostaje iz nerazjašnjenih razloga. Nagađa se da ga Kovač u tajnosti priprema za poziciju lijevog bočnog nakon ozljede Strinića. Živi bili pa vidjeli.

Prije svega, spomenuo bi nesvakidašnju situaciju za ovo doba godine. Prvi puta ove sezone domaću utakmicu igramo po sunčanom i toplom vremenu što je privuklo veliki broj gledatelja. Vratiti ću se na gledatelje malo kasnije, okrenimo se sada utakmici.

Početak kao iz snova. U 5.minuti Stivi šalje odlično ubacivanje sa skraćenoga kornera na koje najbolje reagira Tomo, glavom posprema loptu u suprotan kut i to je 1:0 za domaće. Lopta je nakon toga nekih 70 posto u našim nogama i prilike se redaju jedna za drugom, ali bez konkretne završnice. Možda radi jakog sunca, dosta lošijeg protivnika ili nečeg drugog svi smo izgledali nekako tromo, bezvoljno, a u sve to uklopila se i naša publika. U nekim trenucima osjećao sam se kao kazališni glumac koji trči za loptom. Nije da kritiziram, u potpunosti ih razumijem. U 34.minuti novi pljesak publike ( mora da je gol ). Kako sam Tomo kaže, možda njegov najlakši gol u karijeri. Na metar od gol linije gura loptu u praznu mrežu na odličnu asistenciju Hustića i povisuje na 2:0.

Svjesni da nam je voljni moment ostao u svlačionici, nastojimo ga u drugom dijelu ponijeti i na teren. Na mahove se osjetio taj neki polet, dobar pas, uklizavanje, udarac, ali sve to bilo je daleko od našeg najboljeg izdanja. Dojma sam da smo igrali koliko nam je bilo potrebno da upišemo nova 3 boda. Da ne gnjavim sa prilikama i ostalim situacijama, u 80.minuti Majsec iznuđuje penal, a Stivi je siguran za konačnih 3:0.

Dva kola prije kraja imamo i dalje 2 boda prednosti ispred Ivančice. Budući da je ostala pratnja ostala na 11 bodova zaostatka, osigurali smo plasman u 1.ligu, ali ono što mi želimo je naslov prvaka. U nedjelju gostujemo na "vrućem" terenu u Gornjoj Stubici, gdje nam je i bod dovoljan da u zadnjem kolu na domaćem terenu sami odlučujemo o naslovu. Bilo bi lijepo da se ponovi brojka navijača i navijanje iz Zlatar Bistrice, a ovog puta garantiramo da truda i volje sa naše strane neće izostati.

Utakmica je po rasporedu u 17:30!