Pregrada.info - nezavisni pregradski portal

Novosti

01.04.2014. 16:31:27 - Dejan Kolar

Nova 3 boda u derbiju kola

Nakon uspješnog starta u Oroslavju i visoke pobjede od 5 : 0, u nedjelju je u Pregradi gostovao Oštrc iz Zlatara. Lijepo vrijeme, ali i dobra igra Pregrade na otvaranju proljetnog dijela sezone, privukla je veliki broj gledatelja među kojima su se našla i 3 skauta iz klubova lige petice. Nije poznato o kojim klubovima je riječ, ali iz izvora bliskih klubu saznali smo da su "bacili oko" na mladu nadu NK Pregrade Davida Pondeljaka ( Ljumo ). Budući da je trener Srebačić tu informaciju čuo prije starta utakmice, odlučio je Davida ostaviti na klupi i na taj način zadržati ga u klubu. Ove informacije nemaju veze sa današnjim datumom!

A sad nešto o samoj utakmici. Od samo početka bilo je jasno zašto je utakmica dobila epitet "derbija kola". Osokoljeni sa uvjerljivim pobjedama na startu sezone, obje ekipe tražile su nova tri boda. Do 30. minute nije bilo previše uzbuđenja, uglavnom se igralo na sredini terena uz puno prekršaja i grube igre. U 35. minuti sjevnula je brza kontra Oštrca, gostujući igrač našao se sam na 5 metara, skreće loptu prema golu, ali naš golman Mario Hanžić refleksno brani. Valja istaknuti kako je Mario ove sezone primio svega 4 gola, a trenutno je na 800 minuta bez primljenog gola u službenim utakmicama. Ta kontra je ujedno bila i jedino veće uzbuđenje u prvom poluvremenu.

U nastavak Pregrada ulazi odlučnije. U 53. minuti Kolar daje dubinsku loptu koju Petrak spretno gura pokraj vratara, ali ovaj ga ruši i to je direktan crveni karton. Od tog trenutka Pregrada dominira, ali ne uspijeva kvalitetnije ugroziti protivnički gol. U 73. minuti Ošrc ostaje sa 2 igrača manje nakon što Jurica Golub s leđa ruši Kolara, a sudac mu opravdano pokazuje drugi žuti karton. Nervoza je bila sve veća, ali onda stvar u svoje noge preuzima iskusni lisac Tomislav Horvat, ulazi u 16 metara iz kosa i pogađa u suprotne rašlje za 1: 0 Pregrade u 83. minuti utakmice. Konačan rezultat i potvrdu pobjede donosi Kolar u 87. minuti utakmice na asistenciju Petraka.

Posebno veseli brojnost i podrška publike od prve do zadnje minute pa vam ovim putem u ime cijele ekipe zahvaljujem na tome. Iduće nedjelje u 16:30 gostujemo na "vrućem terenu " u Gubaševom pa vas pozivamo da nas pratite i na gostovanjima! ( To je bar blizu. )