Pregrada.info - nezavisni pregradski portal

Novosti

21.05.2014. 16:17:23 - Dejan Kolar

U Belcu do 50-og boda

Nakon teškog tjedna i šokantnog pogotka Vatrogasca u zadnjim minutama za remi u Pregradi, novi šok priređuje, ni manje ni više, nego izbornik Kovač. Na proširenom popisu za Brazil nije se našlo ni jedno ime igrača NK Pregrade. Kako saznajem iz izvora bliskih klubu, dan nakon toga u klub stiže pismeno obrazloženje izbornika koji se opravdava činjenicom o predugom trajanju županijske lige te nemogućnosti vođenja igrača na pripreme u Austriju. Sve to dodatno je uzdrmalo atmosferu u ekipi. Kapetanski sam odlučio vratiti dobro raspoloženje te u petak u sklopu rođendana pozvati sve prijatelje ( kluba ) na roštilj i druženje. Uz ritam Krokanove harmonike i tatine gitare, brzo su zaboravljene sve loše stvari te je timski duh ponovno dignut na najvišu razinu.

U nedjelju smo krenuli put Belca. Načeti ozljedama i izostancima pojedinih prvotimaca, bilo nam je jasno da moramo dati svoj maksimum kako bi upisali željena 3 boda. Nakon početna 2 kornera domaćina, preuzimamo inicijativu te stvaramo nekoliko izglednih prilika, ali bez prave završnice. Prvu pravu mat poziciju ne koristi Boršić nakon povratne lopte Horvata ( Tomo je skoro upisao asistenciju ) . I što još reći o prvom poluvremenu?! Vrijeme je bilo sunčano, teren lijepo pokošen i to je bilo sve u čemu je publika mogla uživati.

Nastavak utakmice i dalje je obilježilo sunčano vrijeme. No sada Belec ima više od igre, ali mi i dalje stvaramo izglednije prilike. U nekoliko navrata lopta se šetala pokraj gol linije domaćina, ali nikako da uđe u gol. Belec također upućuje nekoliko udaraca prema Hanžiću, ali uglavnom neprecizno. I evo nas već u 80. minuti. Naša vezna linija konačno upućuje jednu upotrebljivu loptu za Petraka koji se našao jedan na jedan s golmanom, ali ne uspijeva zabiti, tj. golman domaćina odlično brani pokušaj loba. Nakon našeg kornera u sudačkoj nadoknadi, Belec radi brzu kontru, ali na sreću promašuju. To je bilo sve što se utakmice tiče, nadasve zanimljivo. 0 : 0 .

Ali da taj bod ne bude tako loš, pobrinuo se Vatrogasac koji nas je pobjedom protiv Ivančice zadržao na prvom mjestu prvenstvene ljestvice. Tri kola prije kraja imamo prednost od 2 boda te nas 7 bodova dijeli od naslova prvaka. U nedjelju nam u 17 sati u goste dolazi Lobor. Mogu vam obećati maksimalnu borbu i pokušaj povratka na pobjedničke staze pa vas pozivam da nas dođete podržati.

p.s. Ispričavam se za sve laži u ovome članku ( tak vam je to u novinarskom poslu kad nemaš o čemu pisati :P ). Slika nije iz Belca jer nemam para da pokrivam putne troškove službenog fotografa. I da, hvala treneru na finom gulašu nakon utakmice.