Pregrada.info - nezavisni pregradski portal

Novosti

05.05.2014. 14:37:17 - Dejan Kolar

Veliki korak prema naslovu

Kao što sam već najavio u prošlom članku, u 20. kolu, koje se igralo na Praznik rada, bili smo slobodni. Budući da je Ivančica upisala novu pobjedu, prepustili smo joj prvo mjesto te sa 3 boda zaostatka i utakmicom manje krenuli za Zlatar Bistricu na veliki derbi. Dočekao nas je dosta težak teren koji se nije oporavio od jake kiše koja je padala cijeli vikend. Već na samom zagrijavanju, čuo se zvuk sirene i navijanje domaćih navijača (tzv. Ljigavaca) koji su očito u obližnjem kafiću imali zagrijavanje. Ali naši Green Fuckersi ostaju vjerni i na tako dalekom gostovanju te brojčano ponovno nadmašuju domaćine.

Prvu priliku bilježimo u deset sekundi kada Boršić upošljava gostujućeg napadača, ali Hostić je spreman i na takvo lucidno rješenje zelene devetke te izbija loptu u korner. Bila je to ujedno i jedina kakva takva prilika domaćina u prvom dijelu. Budući da sam dobio dopuštenje od svoje ekipe da u jednom kontekstu mogu spomenuti sebe u ovom članku, iskoristit ću tu velikodušnu priliku za 13. minutu kada dolazimo u vodstvo. Nakon izborenog prekršaja na nekih 27 metara pomislio sam da možda čak uz pomoć vjetra mogu iz te udaljenosti napucati loptu do gola. U tom trenutku čak je i Vnuk bio zbunjen te me skeptično ispitivao ako stvarno mislim pucati iz ove udaljenost. I onda, naravno uz pomoć vjetra i laganog dodira domaćeg igrača s tjemenom, lopta završava u rašljama domaćega gola i to je 1:0. Nakon toga na terenu postoji samo Pregrada. Stvaramo nekoliko polu-prilika, ali lopte sijevaju oko gola. Domaćini pak sa dugim loptama pokušavaju stvoriti neku opasnost, ali tandem Belošević - Hostić sve to mirno rješava. Na predah odlazimo sa minimalnom prednošću, ali i malim hendikepom jer se Baranja žali na oštre bolove u kvadricepsu. Ali odlučuje stisnuti zube i nastaviti susret.

Do 61. minute uglavnom se igralo na sredini terena i desnoj strani na kojoj je Gricko izluđivao domaće igrače i baš u toj minuti najljepša akcija utakmice. U stilu rukometnog prebrojavanja lopta je krenula sa lijeve strane i kroz nekoliko sitnih dodavanja dolazi do Gricka koji iz prve šalje precizno ubacivanje (prvo ove sezone, haha) za Hustića, a on tu ne griješi, iz prve poluvolejom gađa suprotnu malu mrežicu i to je 2:0 za Pregradu.

Već u 67. minuti novi pogodak Pregrade. Kakva bi to utakmica bila da prođe bez gola najboljeg napadača lige, našeg Pere. Igrač broj 17 krade jednu loptu sa lijeve strane i nakon prodora upošljava Petraka koji nakon jednog lažnjaka šalje neobranjivu loptu za domaćeg vratara i to je konačnih 3:0. Zanimljivo je da u tom trenutku domaći navijači počinju s bakljadom jer im je očito bilo jasno da pokraj Beloševića i Hostića danas nema prolaza. U 71. minuti Baranja ipak više ne može. Nakon utakmice njegov prijatelj Hostić odmah daje dijagnozu pa da ga citiram: "Prednja loža jednostavno je popustila pod velikom težinom legendarne stražnjice koja može u istom trenutku ograditi loptu od 4 igrača." Da ne bi ostali neprozvani, Hanžiću ćemo upisati još 90 minuta bez gola te je to cifra od 1217 minuta, a našem najmlađem igraču Bolariću čestitamo na osvojenom državnom prvenstvu u malom nogometom sa SŠ Krapina.

I tako smo ponovno preuzeli vodeću poziciju, koju planiramo zadržati do kraja sezone. Nakon utakmice ostali smo nekih deset minuta na terenu te uz pjesmu i veselje zajedno slavili s našim najboljim navijačima. Hvala im od srca na ovakvoj podršci u ime cijele ekipe. Članak je ovaj puta nešto ranije nego inače, a razlog je to što je već u srijedu polufinale kupa kada u 17 sati gostujemo u Radoboju. Tako da se psihički pripremite na još jedan članak ovaj tjedan. :D

Trenutno stanje na prvenstvenoj tablici možete pogledati na portalu zpress.hr.